X
تبلیغات
زولا

سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله به اطلاع تمامی داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی (کنکور سراسری) سال 1390 می‌رساند به منظور

رفاه حال متقاضیان درخصوص پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت اطلاعات کارت ثبت نام در آزمون فوق، روش‌های ذیل پیش‌بینی شده است. داوطلبان گرامی می‌توانند به یکی از روش‌های ذیل نسبت به خرید کارت اصلی ثبت نام به تعداد مورد نیاز و همچنین علاقه‌مندی به دوره‌های پیام نور و غیرانتفاعی اقدام نمایند.
شایان ذکر است دفاتر پستی از روز سه شنبه 16/9/89 نسبت به فروش کارت‌ها اقدام می‌نمایند و خرید کارت از طریق سایر روش‌های ذیل از روز یکشنبه 14/9/89 فراهم می‌باشد.
ضمناً لازم به ذکر است داوطلبان گرامی پس از خرید کارت به تعداد گروه‌های مورد نیاز و کارت علاقه‌مندی به مراکز پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی از هر یک از روش‌های ذیل نسبت به دریافت دفترچه راهنما از طریق الکترونیکی یا پستی نسبت به مطالعه دقیق و تکمیل فرم پیش نویس درج شده در آخرین صفحه اقدام و از بعداز ظهر روز سه شنبه 16/9/89 می‌توانند به سایت سازمان سنجش برای انجام ثبت نام مراجعه نمایند.
 
1- پرداخت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور
برای خرید کارت اعتباری به روش اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان می توانند با استفاده از هر یک از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که رمز پرداختی اینترنتی آن را قبلاً از طریق بانک صادر کننده دریافت نموده اند و مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به خرید کارت اصلی یا علاقه مندی اقدام نمایند. شایان ذکر است دفترچه آزمون سراسری سال 1390 نیز از روز یکشنبه 14/9/89 از طریق همین سایت قابل دریافت است.
2- مراجعه به دفاتر پستی
داوطلبان متقاضی این آزمون از روز سه شنبه مورخ 16/9/89 با مراجعه به هر یک از دفاتر پستی می توانند نسبت به خرید کارت یا کارت های اعتباری ثبت نام و همچنین دریافت دفترچه راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
3- پایانه های فروش (دستگاه های کارت خوان) شرکت آسان پرداخت پرشین
در این روش داوطلبان با مراجعه به نزدیکترین پذیرنده دستگاه کارت خوان (pos) در محل سکونت خود می توانند به صورت نقدی یا با استفاده از کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کارت اصلی یا علاقه مندی به تعداد مورد نیاز اقدام نمایند. برای اطلاع از نشانی نزدیکترین پذیرنده دستگاه کارت خوان شرکت مذکور به خود، به سایت شرکت آسان پرداخت پرشین به نشانی https://www.persianswitch.com/plist.asp مراجعه نمائید. ضمناً امکان دریافت دفترچه به صورت الکترونیکی بر روی سایت شرکت مذکور نیز از روز یکشنبه 14/9/89 فراهم می باشد.
4- از طریق دستگاه های کارت خوان (پایانه های فروشگاهی) بانک پارسیان
در این روش داوطلبان می توانند با مراجعه به فروشگاه های معرفی شده از طرف بانک پارسیان از طریق دستگاه های کارت خوان منتخب پارسیان و به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب نسبت به خرید کارت های اعتباری آزمون سراسری اقدام نمایند. به منظور رفاه حال داوطلبین تعداد کثیری از فروشگاه ها مجهز به این خدمت شده اند که برای پیدا کردن نزدیک ترین فروشگاه به داوطلب، اطلاعات فروشگاه های منتخب از طریق آدرس اینترنتی  http://www.pec.ir/Forms/Merchants/SanjeshMerchantsPage.aspx  (سایت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان) در اختیار داوطلبین قرار داده می شود.
5- از طریق دستگاه های کارت خوان (پایانه های فروشگاهی) بانک سامان
در این روش داوطلبان می توانند با مراجعه به فروشگاه های معرفی شده از طرف بانک سامان از طریق دستگاه های کارت خوان منتخب سامان و به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب نسبت به خرید کارت های اعتباری آزمون سراسری اقدام نمایند. به منظور رفاه حال داوطلبین تعداد کثیری از فروشگاه ها مجهز به این خدمت شده اند که برای پیدا کردن نزدیک ترین فروشگاه به داوطلب، اطلاعات فروشگاه های منتخب از طریق آدرس اینترنتی http://www.sep.ir/index.php?option=com_acceptors&Itemid=68  (سایت پرداخت تجارت الکترونیک سامان) در اختیار داوطلبین قرار داده می شود.
6- از طریق تلفن همراه به کمک سامانه همراه 24 بانک سامان
در این روش داوطلبان می توانند اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام خود را از طریق تلفن همراه خریداری نمایند. جهت استفاده از این خدمت کافیست داوطلبان یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب با رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) و سیم کارت همراه کیش، ایرانسل یا تالیا در اختیار داشته باشند. داوطلب می بایست در سامانه همراه 24 سامان براساس توضیحات ذیل عضو شده و پس از عضویت، کد *724*101# را با تلفن همراه خود شماره گیری نماید. در این هنگام منو تهیه ووچر آزمون سراسری بر روی تلفن همراه داوطلب نمایش داده می شود. با انتخاب شماره منو مربوطه و ارسال آن، منوی بعدی نمایش داده می شود که لیست نام کارت (های) بانکی ثبت شده در سایت سامانه همراه 24 به شما نشان داده می شود. کاربر کارت مورد نظر خود جهت خرید را انتخاب می نماید و در منوی بعد منوی ورود رمز دوم (رمز اینترنتی) کارت عضو شبکه شتاب ظاهر می شود. با ورود رمز و ارسال آن پس از چند ثانیه، اطلاعات مربوط به کارت اعتباری ثبت نام آزمون سراسری بر روی صفحه تلفن همراه نمایش داده می شود و یک پیامک حاوی اطلاعات فوق و رسید خرید بر روی تلفن همراه دریافت می گردد.
روش عضویت در سامانه همراه 24 سامان:
برای عضویت در این سامانه کاربر می بایست کد *724# را با تلفن همراه خود شماره گیری نموده و پس از انتخاب زبان دلخواه خود گزینه ثبت نام (عضویت) را انتخاب نمایند. در این مرحله یک کد برای عضویت در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت که به کمک این کد و مراجعه به سایت http://mpay.samanepay.com عضویت خود را با کمک راهنمای داخل سایت تکمیل می نماید. لازم به ذکر است که پس از عضویت در سایت، کاربر می بایست یک یا چند کارت بانکی خود را در سایت ثبت نماید. این کارت یا کارت ها پس از ثبت، به تلفن همراه کاربر متصل می شوند و برای استفاده از تمامی خدمات سامانه همراه 24 از جمله خرید کارت ثبت نام آزمون سراسری قابل استفاده خواهد بود.