سونی نمونه اولیه از سیستم تامین انرژی جدیدی تولید کرده است که می‌تواند انرژی لازم برای شارژ دستگاهی نظیر تلویزیون را به صورت بی‌سیم و از طریق هوا انتقال دهد.
به گزارش فارس به نقل از پی‌سی‌ورلد، فناوری‌های بی‌سیم مخصوص ارسال و دریافت اطلاعات به صورت گسترده در انواع دستگاه‌های دیجیتالی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با این وجود، کاربران همچنان مجبورند برای شارژ دستگاه الکترونیکی از کابل استفاده کنند. کابل‌های مخصوص شارژ دستگاه‌ها همچنان به عنوان یک ابزار لازم و ضروری مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما شرکت سونی ادعا می‌کند که به زودی وابستگی دستگاه‌های الکترونیکی به کابل‌های برق را از بین خواهد برد.
سونی نمونه اولیه از سیستم تامین انرژی جدیدی تولید کرده است که می‌تواند انرژی لازم برای شارژ دستگاهی نظیر تلویزیون را به صورت بی‌سیم ارسال کند. شرکت سونی در آزمایش‌های صورت گرفته موفق شد 100 ولت انرژی الکتریسیته را تا فاصله 50 سانتی‌متری به تلویزیون LCD با اندازه 22 اینچ برساند و آن را روشن کند.
این دستگاه بر مبنای سیستم مغناطیسی رزونانسی فعالیت می‌کند. بخش مرکزی این دستگاه که وظیفه تولید انرژی را برعهده دارد و به اندازه 40 سانتی‌متر ساخته شده است، شامل یک سیم‌پیچ مرکزی می‌شود و علاوه بر آن یک سیم‌‌پیچ ثانویه را نیز در خود جا داده است که به وسیله آن‌ها مدارهای مغناطیسی ایجاد می‌شوند. زمانی که سیم‌پیچ دوم در مدار مغناطیسی قرار می‌گیرد، این جریان موجب می‌شود تا امکان ارسال نیروی الکتریسیته به صورت بی‌سیم فراهم می‌شود.